:

BELEK

Avaldatud: 29.08.2017
BELEK
Avaldatud: 29.08.2017

Lisaks meie Blogi-nurka ka ühe lühikese reisikirja meie augustikuise puhkuse kohta Belekis (Türgi) Belek teatavasti on kõige luksuslikum kuurort Türgis, olles Antalya lennujaamast kõigest 25-30 km. kaugusel, kuhu on ka kõige lühem transfeer lennujaamast. 

Kaunis loodus - 15 km. avarat liivaranda, 400 ha. golfiväljakuid ja muud rohelust ning Luksushotellid üksteise kõrval, on Belek nõutud just nende seas, kes hindavad kvaliteetset puhkust, kõrget teenindustaset ning suurepärast atmosfääri.

Siin, teatud aastaaegadel käivad ka merikilpkonnad munemas !
Tuleb veel lisada, et Belekis ööbis ka G20 kohtumise raames (2016 a.) USA President, Barack Obama, lisaks temale veel paljud prominendid teistest riikidest! Ehk siis Belekit võib pidada üheks kõige turvalisemaks kuurortiks Türgis. 

Aga nüüd meie reisist...Meie reis algas 09.augustil, mil Vahemere ääres on just Kõige kuumem aeg ja hotelliks sai valitud Ela Quality 5*, hotell. Oli küll plaan minna hoopis teise hotelli, Voyage Belek Golf resort & SPA 5*, mida loetakse Beleki TOP 5 hotelli sekka, kuid järsu hüppe teinud hinnavahe pani siiski asja seekord paika. 

Puhkust läbiv teema on kindlasti kuumus, higi ja parasjagu ka draamat. Esimesed paar päeva oli tõesti raske...Hotellis isegi teenindajad leemendasid ning olgem ausad, eks teenindus oli natuke aeglane ja uimane, mõistan täiesti, sest õhutemperatuur oli ca. +36...+39 Kraadi kanti ning õhuniiskus kõrge.
Õhtuti, mil õhutemperatuur küll langes mõnevõrra, jäädes siiski +28...+30 kanti, õhuniiskus hoopis tõusis....seega jah, esimesed päevad olid pisut rasked 

Plaan oli küll võtta sõber Andresega raftingu-tripp mägedes ning mul endal plaan külastada ajaloolist Aspendose Linna (varemeid), mis jäävad Belekist ca. 10 km. kaugusele, rajatud juba antiik-Kreeka ajastul (5 saj. e.m.a) ning oli toona väga võimas kaubanduskeskus nö. Ida-Lääne vahel....aga...
Päevasel ajal, eriti veel lastega koos, polnud see vist kuigi hea mõte ja oleks pigem meenutanud sõjaväes läbi käidud rännakuid, kust isegi saapatallast higi välja tilkus, muust rääkimata

Eks see hotellipuhkuseks jäigi, kus teatud rütm- hommikul sööma, siis basseini/mere äärde, siis jälle lõunat sööma, peale seda tunnike jahutust Õnnistatud konditsioneeriga toas, siis taas mere-ja basseini äärde, peale õhtusööki, rummi-koola "ergutus" ja siis õhtust show-d nautima Ela Arena-l, mis olid tõesti väga vaatemängulised. 

Eriti sügava mulje jättis Michael Jackson-i show-programm, tema legendaarsete hittide ja suurpärase esituse teinud Teisikuga. 

Pea iga õhtu olid Live-esinejad Basseini-baaris ning üks õhtu isegi korralik, kuum rannapidu, väga hea muusikavalikuga, mis jääb küll pikaks ajaks meelde! 

Hotelliga ise jäime väga rahule, head ja laias valikus sööke, ilus roheline territoorium, ilus tuba, head õhtused show-d ja peamine- jalgpalli väljak oli.

Mõistagi, kuna oli tipphooaeg, hotell oli puupüsti täis, restoranis tuli ikka arvestada, et teatud nõutuimate toiduvaliku ees oli pidev järjekord ja vahel lihtsalt lõid käega...Teeninduse kiirus jäi tõesti kohati natuke vajaka...kas siis sellepärast, et liiga palju rahvast või et liiga kuum oli...eks kindlasti mõlemat. 

Siin muidugi ei jää märkimata, et mõned kavalamad tegelinskid kühveldasid a la 12 pannkooki taldrikule, jättes terve rea tema taga seisvad inimesi, uut "laari" pannkooke ootama... Rahvast oli küll nii Prantsusmaalt, Saksamaalt, kui Suurbritanniast, siiski enamus külastajaid (2/3) olid meie sõbralikust Vennasvabariigist, Kasahstanist ning väga palju oli ka kohalikke Ähmedeid siin puhkamas.
Eks paar õhtut, mil naised lastega tuttu läksid, sai jorutatud kõigi nende rahvaste esindajatega ja palju häid mõtteid vahetatud...

Kuna siiski näpud sügelesid väikse närvikõdi järgi, võtsime eelviimasel päeval ühe Tuubi-sõidu merel, lapsed panime keskele, kus oli seljatugi ja meie Toomasega äärtesse.
Sõit polnud pikk...max. 10 min. aga iga minut tundus, kui Tund minevat, sest tuubi äärtes sai vaid 2-st sangast kinni hoida, muud tuge nagu polnudki ja Tuub lausa lendas ja hüples lainetes sedavõrd, et tundus korra, et iga hetk lendan sealt nagu pingpongi pall. 

Lastel muidugi oli Fun, naised karjusid, nagu alati...Toomas, küll püüdis rahuliku, Andrus Ansipi moodi-kivinäo, ette manada, kuigi oli näha, et ka tal sai suht ruttu siiber.  Kas teist korda ka läheks...Hell...NO ! Siis juba vaataks, valiks midagi muud, parasailingu näiteks...kuigi jah, kõrgusehirm on suur.
Kummaline case muidugi oli see, et sõber Andres, kes siis pakkus lahkesti Tasuta oma fotograafi teenust, jäi rannas ilma oma tossudest, mille ta vaid korraks maha unustas...Nagu vanarahva tarkus ütleb- "Ükski heategu ei jää karistamata". Siiski ma ei aru, miks peaks keegi küll kellegi tosse pihta panema, kui tal just briljantidega ääristatud tallad vm. pole. Juba tegime nalja, et võtaks 1 päeva lisaks, saame tossuvargale jälile (8-s öö), siis ilmub raudselt Keegi hotellis "uutes tossudes" kohapeale (arvestades, et enamus puhkab 7 ööd kohapeal, siis kindel, et 8-l päeval võib "uue kraamiga" lagedale tulla). 

Ühe öö, nagu plaanitud oli, ööbisime naaberhotellis Gloria Verdes, lihtsalt tahtsin tulevasele tublile turismi spetsialistile näidata, mis on Väga hea ja Luksuse vahe, kuigi jah, kui neid asju tassisin ühest hotellist teise, nii et pea märg otsas, siis sai küll kirutud mis kole...Aga siiski asi oli seda väärt !

Gloria Verdest lausa õhkab luksust, kõik need inimesed, teenindajad, territoorium, restoran, jne olid tipptasemel ja nagu meie kallis reisikaaslane, Toomas Põld, ütles, et kohe nähe, et Maastikuarhidektid on siin kõva töö ära teinud.
Toit on fantastiline, kõik suisa sulab suus, va. loomaliha, seda vist Ähmedid väga teha ei mõika
Restoran on pooltühi, samas hotell on puupüsti täis...Ei teagi kuhu kõik need tillid ära kadusid

Õhtune rannaüritus oli vägagi meeldejääv, kus lava seati ülesse, tantsima toodi kostüümides neidised ja pidu viis läbi piirkonna üks kõvemaid DJ-d ja ise chillisid valge nahksohva peal ja nautisime melu ning mõistagi tegime ka mõned tantsuliigutused kõige uuema diskensi saatel

Ühel pilves päeval otsustasime ka SIDE linnas ära käia, mis jääb meelde, kui imearmas Portugali stiilis linnake, oma jahisadama ja ajalooliste vaatamisväärsuste poolest. Linnast kohe õhkab ajalugu ja ka kõik hooned on eba-ähmedlikud ja meenutab pigem Portugali või Hispaania vanemat sorti linnakest, oma punasest tellistest katustega ja korralike kivist majadega.

Kaupmehed ei ole agressiivsed vaid suhtuvad väga sõbralikult ja ei survesta väga. Muidugi põhiküsimus Helinile, "Where are U from- Finland ?" Ennast ei hakka rääkimagi, minu poole pöördutakse ainult vene keeles, üle hakkas vaikselt viskama, järgmine kord lähen meie lipuvärvides reisile, nii nagu siin paljud vennasvabariigi esindajad, kes oma lipuvärvi, kirjete ja logodega keksivad

Ahjaa, sai käidud Naiste suureks Rõõmuks ka shoppamas, Beleki Linnas...Naised muidugi kohe kohalikku brändipoodi uudistama, kust leidsin väga kauni kasuka, mille eest tõesti poleks kahju naisele head meelt teha ja natuke kulutada. Siiski, kui aga hinnasilti nähes, mis siis oli tagasihoidlikus hinnaklassis, 28,000.-EUR, pidin ehmatusest lausa kalli kasuka maha pillama...
Aga leidsime siiski ühe poe, kust sai kõik vajalikud ostud tehtud, igavene hunnik särke, dresse, kleite, jne. nii et shoppamisest aastateks isu täis. Siit saab üsna kvaliteetset kaupa, sama kaup läheb a la GANT-i või T. Hilfiger-i poodi ja maksab 5 X rohkem.

Kuna ilm oli kuum, ei hakanud pikalt Beleki linnas ringi kolama... 

Siiski jah, väiksematele lastele kuumus ei pruugi hästi mõjuda ja neile võib see raske olla ja lõppeda ka päikesepiste-kuumarabandusega, kui pikalt mere ääres lasta olla, nagu meie seltskonnas ühe lapsega viimasel päeval läks.

Siiski suurepärane puhkus oli, hea seltskond, suvest ja kuumusest sai seekord lausa küllastumiseni, seega hetel päikest taga ei nuta, kuniks...

Tänud Teile, Kallid Sõbrad- Andres-Hedi lapsega, Toomas-Karin, lastega, et muutsite meie ühise puhkuse unustamatuks ! Järgmiste elamusteni !!!