:

FUERTEVENTURA

Avaldatud: 06.03.2017
FUERTEVENTURA
Avaldatud: 06.03.2017

Oleme siis tagasi oma imeliselt puhkusereisilt Fuerteventuralt (Kanaari Saared).

Et seda reisikirja mitte väga pikaks ajada, paneks teile lühidalt põhipunktidena märksõnad, kus siis tasuks saarel käia ning mida näha.

Siiski kuigi ilmad olid paraku nii ja naa, mõned päevad olid täiesti päikselised ja lausa kuumad, olid osa päevi kiiresti muutuva ilmaga, mistõttu kasutasime võimalust, et saarega põhjalikumalt tutvuda.

Paar sõna ka Hotellist, kus me viibisime - Iberostar Playa Gaviotas 4*- Igati väga viisakas, hea teeninduse ja toitlustusega hotell, mida soovitaks julgelt ka nõudlikumale külastajale.
90 % külastajatest on sakslased, mis kindlasti peaks sobima meie klientuurile.

 • Oasis Park- Asub lennujaamast ca. 50 km. lõuna poole minnes. Üks suurimaid loomaparke Kanaari saartel, kus on palju rohelust ning palju erinevaid loomi, linde ja roomajaid, sh. tehakse show-id, nii papagoidega, merilõvidega, jne.
  Lisaks on koos loomapargiga ka Kanaari saarte kõige suurem kaktuste park. Olles käinud paljudes erinevates loomaaedades, ütleks, et lausa rõõm on näha, millised on tingimused on loomaaia elanikele, palju on ruumi ning püütud teha neile võimalikult sarnane keskkond nende loomulikule elukeskonnale, mistõttu on näha, et loomad on rahul, rõõmsad ja õnnelikud.
  Sissepääs 33.-EUR/Täiskasvanule, lastele 24.-EUR.
 • Corralejo Liivadüünid- Jääb saare põhjaossa, Corralejo Linna juurde. Võimsad liivadüünid laiumas ca. 8 km. pikkusel rannaribal ning suuruseks ca. 16 km2 ja olles peaeagu valge liivaga ning kauni helesinise/helerohelise laguuniga.
  Siit näeb ära ka naabersaare Lanzarote ning lähedal asuva Los Lobose vulkaanisaare.
 • El Cotillo- Jääb siis saare loodeossa, kus siis soovitaks külastada majakat (Museo Pesca Tradicional), kus asuvad ka valged düünid, läbisegi musta laavakiviga ning Vahitorni (Castillo del Cotillo), kust avanevad hingematvad vaatepildid ookeanile ja lainemühale.
  Vahitorn on siis ehitatud sadu aastaid tagasi ning oli rajatud kaitsmaks kohalikke, piraatide rünnakute vastu, kus siis elas 5-10 liikmeline sõdurite grupp.
  Põnevad on ka vaated liivakivi kaljudele, mis päikeseloojangu ajal erkpunaseks värvuvad, tekitades tunde, justkui asuks naaberplaneedil Marsil.
 • Antigua- El Cotillo-st tagasitules soovitaks läbida saare keskosa, mis üllatab kohati oma rohelusega, väikeste oaaside ning armsate mägiküladega, marsruudil La Oliva-Tetir-Antigua.
 • Jandia-Morro Jable- Saare lõunaotsas asub siinne suurim vaatamisväärsus, mis on kilomeetrite pikkune liivarand türkiissinise merega. Võimalus on laenutada katamaraan ning teha väljavõit ookeanile.
 • Cofete- Saare lõunatipu läänepoolsemas osas on üks kõige metsikum ja põnevaim looduslik vaatamisväärsus, Cofete Rand, mis on ca.13 km. pikkune looduslik liivarand, kus saate tunda-näha Atlandi Ookeani jõudu ja ka maru (oleneb päevast), lained siin on keskmiselt ca. 2-4 m. kõrged, mida siis läbib tugev Kanaari Hoovus, mistõttu ei soovitata siin ujuda.
  Kõrguvad Mäed, mis lausa pilvedesse upuvad, meenutavad müstilist "Lost World" stiilis paika, mis on enamasti üsna inimtühi ning vaated, mida siin kogete, jääb meelde igaveseks.
  Ja ka Rannas asuv majajäetud 19. saj. pärit saksa kalmistu mõjub kummastavalt ning kohati isegi tontlikult.
  Siiski sõit sinna kulgeb läbi Morro Jable linna ning tegemist on nn. off-road teega, kus tuleb arvestada, et mägiteedel sõitmine on keeruline ja ohtlik ning ei pruugi kõrgusekartlikule väga sobida.
  Siia on ka rajatud 1937 a. Adolf Hitleri Villa (Villa Winter), mida siis kohalike legendide kohaselt Füürer külastas viimati 1945 a. mai kuus ennem Argetiinasse minekut.
 • Lanzarote- Samuti on võimalus soetada päevane ekskursioon naabersaarele Lanzarotele, mis siis oma eriskummalise maastikuga on lummanud paljusid külastajaid, sh. siin on filmitud mitmeid tuntud ulmefilme, nagu "Ahvide Planeet" ja "Star Wars", jt.
Kuigi meil ilmadega just ei vedanud hullupööra, on Fuerteventura väga meeldejääv oma kummaliste ja müstiliste maastike, imekaunite liivarandade poolest...

Mille "krooniks" on kilomeetrite taha kuuldav, mühisev Atlandi Ookean !