:

LANZAROTE

Avaldatud: 08.11.2015
LANZAROTE
Avaldatud: 08.11.2015
Kallid Sõbrad !

Nagu lubatud, toome teile värskeimad muljed meie tööreisist Lanzarotelt ja Fuerteventuralt (29.10 - 05.11), kuhu on nüüdseks võimalik lennata otselennuga Tallinnast !
Geograafias mitte kuigi hästi orienteeruvatele, siis infoks, et Lanzarote ja Fuerteventura asuvad Kanaari saarestikus, kõige Aafrika-mandri poolsemas osas.

Saarterühma kuuluvad veel meile teada-tuntud Tenerife ja Gran Canaria, lisaks on seal ka vähem tuntud saared nagu La Palma, La Gomera ja neist kõige kaugemal asuv, El Hierro.

Mis seal salata, lend Kanaari saartele on pikk...Smartlynx-i lend Lanzarotele kestis ca. 6 tundi, kuigi lend oli ülisujuv, pole lennukis suurt midagi teha, isegi telekat ei näidatud ja stjuuardessid olid ka kuidagi halvas tujus.
Õnneks oli kaasas "Maailma Kõige Igavam Raamat", kus peale 3-4 rida lugemist silm vägisi kinni vajus ja see Aeg oli ootamist väärt !

Arrecife lennujaam võtab meid vastu poolpilves ilma ja 23 kraadise soojusega, mis ongi väga paras töötegemise jaoks.

Esmalt tegime Check-In-i hotellis Be Live Family Resort 4*, kuhu siis jääme esialgu 3-ks ööks.
Peale seda suundusime tutvuma Costa Teguise kuurorti ja hotellidega.
Costa Teguise on üks Lanzarote 3-st suurimast Kuurortist (lisaks Puerto del Carmen ja Playa Blanca) ja pigem neist kõigem vaiksem.
On promenaad, korralik liivarand, hotellide tase viisakas, seega midagi halba ei saa öelda...Siiski, sobiks neile, kel vanust 65+

Reedene tööpäev viis taas Costa Teguise hotellidega tutvuma, millest ütleks, nii mõnigi pakkus vaatepilte, mis üllatasid vägagi positiivselt.
Läbiv temaatika üleüldiselt 4*+...5* hotellides on mõnusad siseaiad, kus viibiks justkui botaanikaaias, rippuvate aedade ja palmisaartega hotellide fuajeed ja lobby-saalid.
Keskmiselt ühe 4* või 5* hotelli külastamine võttis aega ca. tund-kaks, oleneb, kui " Agar " Mänedzer meid vastu võttis.
Alguses on huvitav, aga mida õhtupoole, seda enam meenub vana hea vanasõna- "Liigne agarus on ogarus"

Õhtul siis võeti ette ekskursioon Puerto del Carmen`isse, mida siis loetakse kõige vilkama eluga Kuurortiks saarel.
Kuna päevast väsinud ka, siis käisime korra Linna kõige suuremas ja laiemas liivarannas (kollane liiv !), mis võttis meid vastu imelise päikeseloojanguga ning siit edasi linna suurimasse kaubanduskeskusesse, mis ei erine kuidagi meie enda kaubanduskeskustest.
Rahvast liigub palju ja on aru saada, et õhtuti siin igav ei hakka.

Kusjuures jäi silma, et parfüümid on siin üsnagi hea hinnaga, võiks öelda, et ca. -30...-40 % soodsamad, kui meil siin, Kartulivabariigis...
Järgmisel päeval ootas meid ees juba Lanzarote Saare-Ekskursioon, mida juba pikalt ootasin...

Tore ilm on...pilves, kohati sajab, tuuline ja külm on.
Kõigepealt siis suundusime saare läänerannikule (El Golfo), kus siis saime tunda-näha Atlandi ookeani mühisevaid laineid ja mäslevat merd, see kuidas 3-4 m. laine viskub mustale läikivale laavakivist kaljule ning isegi kaugemal olles tunned õhus ja suus soolast ja mõrkjat ookeanivett, on elamus omaette.
Edasi suundusime Aaloe-farmi...Reisikaaslased, kes seda peaks nüüd lugema, kindlasti muhelevad juba ette...

Oli seal Aloe farmis üks "tubli-aktiivne naisterahvas", kes siis tutvustas meile, kui oluline, hea ja kasulik Aaloe on meile nahale, juustele, jne.
Seisame siis seal tema ümber ringis, kui järsku oli vaja "katsejänest", no kes siis muu paremini võiks sobida kui mitte Mina, muidugi...

Kõigepealt tuli ette näidata, kui toitev see Aaloe on, näljahäda ajal kõik sõid aaloed...
Kooris siis koore maha ja järgi jäi tilkuv, kleepuv läbipaistev kallerdis, mis pidi siis Väga Hea olema...
No väga ei olnud...mitmeid tunde tahtis suu veel samamoodi kleepuda, õudne, mida inimesed kõike sisse ajavad.

Tagatipuks tundis see "tubli-aktiivne naisterahvas" muret, minu lühikeste juuste pärast, et ta paneks nad kiiremini kasvama...ja ülejäänud kallerdis läks sujuvalt pähe, et mitte raisata kallist kraami. Niisiis ma sis tilkusin seal...
Kuigi minu üllatuseks, järgmisel päeval oli päris mitu reisikaaslast, kes mainisid, et mul nagu oleks ööga juuksed pikemaks läinud... :) Nii et tundub, et asi toimib ikkagi !

Edasi siis suundusime El Timanfaya Rahvusparki.
WOW...Selline tunne, et oleksime nagu nõiaväel Maalt lahkunud ja kusagile teisele planeedile sattunud...

Lõpmatud ja läbimatud mustad laavaväljad, koos mustjas-punakate vulkaanikoonustega ning raju ilm mägedes panid tundma, justkui osaline ulmefilmis.
Sellest rääkides siin pargis ongi filmitud tuntud ulmefilm, nagu "Ahvide Planeet".

Seda tunnet on raske edasi anda, seda peab ise kogema...
Siiski, esimest korda mu elus on tunne, et olen sammukese lähemal oma lapsepõlveunustusele, olla Kosmonaut, olla Avastaja-pioneer, kelle nimi jääb igavesti kaikuma läbi ajaloo...

"Ahvide planeedilt" siis suundusime saare põhjaossa, kus saime vaadata väiksema sõsarsaare, La Graciosa ja Lanzarote laguuni, mis on üks kauneimaid vaatamisväärsusi, oma helesinise laguuniga, kuid kahjuks ilm oli väga kehva, et seda efekti kogeda.

Külastasime ka ühte äärmiselt omapärast muuseumi ja restorani (Cueva de los Verdes), mis asub sügava koopa sees, mis on siis moodustunud laava voolamisel.
Siin peetakse ka kontserte ja etendusi, kuna omab head looduslikku kajaefekti.
Järgmisel päeval ootas meid ees siis juba Fuerteventura ekskursioon.

Isegi vaikse ja praktiliselt tuulitu ilmaga loksub praam ookeanilainetes päris tublisti, mistõttu ei tahaks teada ega tunda, mis siis saab, kui tuul merel 10-15 m/s
Esmase sihtkohana võtsime ette ühe Vahitorni külastuse, mis oli ehitatud kohalike kaitseks piraatide eest (El Cotillo).

Kuid mis kõige vägevam selle külastuse juures oli, siit edasi kulgev metsik kilomeetrite pikkune liivarand ja taamal taustaks kõrged mustad kaljud ning mäslev ja võimas 3-5 m. kõrguste lainetega Atlandi ookean, mille müha on juba kaugele kuulda.

Siin istud justkui Maailma äärel ja võidki siia istuma jääda ning mitte miski Sind ei sega, olete ainult Sina ja Meri...

Siinne Looduse ja Mere jõud on lihtsalt niivõrd vapustav, et selle lummusest on raske vabaneda.
Ka siinsed maastikud mõjuvad kummastavalt, justkui oleks sattunud mingile kõrbeplaneedile, mis vägagi meenutas Marsi Curiocity-sondi poolt saadetud pilte !

Edasi on nagu tavapärane ekskursioon ikka, on ilus Hispaania ajalooline linnake, on Rummifarm, koos muude pudulojustega (kaamelid, jne).
Külastasime ka Corralejo Rahvusparki, mis oli tõeline Kõrb oma valgete düünidega ja kust avanesid kaunid vaated nii merele, kui Lanzarote saarele.

Ainult, et need, kes sinna piirkonda-randa tahaksid päevitama minna, peaksid aluspüksid, jm. koju jätma, sest tundub, et ujumisriietega päevitamine ei ole seal popp, kõik peab olema naturaalne, nagusaar isegi, looduslik ja metsik.
Tagasisõidul oli tuul õige pisut tõusnud, kuid kindlasti alla 5 m/s, kui juba oli tunda praamil kilkamist ja hüüdeid, ooo....aaa, sest kohati kõigutas ikka päris korralikult

2 ööd siis ööbime hotellis Princesa Yaiza Suite Resort 5*, hotellis, mida siis võiks nimetada Lanzarote Kõige paremaks hotelliks.

Udupeen teenindus, ilusad avarad toad, palmide ning tiigikestega puhkesaalid, koos sopiliste nurgakestega, justkui oleks troopilisele palmisaarele sattunud ja tõeliselt hõrgu toitlustusega, paneb silmad särama ka kõige nõudlikumal kliendil !

Küll on hind üsna kõrge, ca. 1500.-EUR/in. kohta, koos Hommiku-ja õhtusöögiga, mis natuke ehmataks ära, aga arvestades kohalikke hotellide, lendude ja reisipakettide hindasid üldüldse, ei tundu see üldse nii ülemõistuse kallis.

Kvaliteet on siinpuhul kindel, mida klient võiks ühelt hotellilt oodata !

Olime nüüd siis jõudnud otsaga Lanzarote saare kõige lõunapoolsemasse kuurorti, Playa Blancasse.

Tegemist on kohaga, kus meri on tõesti kõige türkiissinisem, kust avanevad maalilised vaated Fuerteventurale ja jahtidele ning mida ääristab pikk idülliline rannapromenaad.

Hotellide tasemete ja toitlustuse üle ei saa nuriseda, pigem vastupidi, kui siis vaid, üks seik välja arvata, kui pidime peale pikka päeva minema õhtustama naaberhotelli Hesperia Playa Doradasse.

Kõht oli tühi...väga tühi...Pakuti siis shampust, snäkke, maiustusi...Maitsesime, head olid...Toodi siis veelgi peenemaid snäkke, mida võiks lausa hõrgutisteks pidada ja mis olidki tõesti väga maitsvad, kuid ikka ootasin, millal siis sööma saab...Ei saanudki lõpuks !

Hotell lihtsalt soovis meile pakkuda degusteerimiseks kõige peenemaid roogasid, mida siis valmistatakse snäkilauale või siis erilisteks sündmusteks.

See oligi kogu õhtusöök, muidugi Grupi naisterahvastel kõigil kõhud täis snäkkidest ja hea tuju, mina ja minu toakaaslane siis istume pettunud nägudega, et peab vist peale Õhtusööki mingi burksi kusagilt võtma...
Läksime siis oma hotelli tagasi, sõime kõhud täis ja õhtul siis sättisime seltskonnaga Playa Blanca linna peale, kus sai käidud ka ühes lahedas pisikeses latino-baaris, kus lasti Salsat, Reggaetoni ja muud latino-muusikat, tõeliselt chill-baar, mida soovitaks kõigile latiinomuusika/tantsu huvilistele
Ööelu huvilistele, siin ongi tavaline, et ööklubid ei ole väga suured, va. Arrecife linnas, ning muusikavalik on pigem latiino-hõnguline, kokteilid on odavad ja inimesed baarides-klubis-lounge`des on väga sõbralikud, kui välja arvata mõni üksik ülekuraasitanud britt, kelle turvamehed suhteliselt kiiresti välja lohistavad

Kokkuvõttes hotellide kohta, 4*...5* hotellid on igati väga viisaka tasemega, palju on rohelust, osalt läbiv stiil, moderne-funkstiil, hea teenindus, head toidud (eriti kalatoidud !!!).
Samas nägime ka 2* hotelle, mis on oma tärnide kohta on väga heal tasemel, kus on kena avar tuba, mõnus vaade-terrass, kööginurk, koos kõikide köögitarvikutega ning kus saab väga mõnusalt oma puhkusenädala veeta

Üleüldse Lanzarote üllatas sellega, et tegelikult on siin palju teha, vaadata ja samas lihtsalt on mõnus puhkust nautida euroopalikus keskkonnas, kus hinnatase on mõõdukas, keskkond on turvaline, kõik on puhas ja ka rannahuvilistel ei ole tarvis pettuda, kollaseid-valgeid liivarandu on siin piisavalt

Kokkuvõttes jäi sellest reisist üdini positiivsed mälestused, kuid siiski jäävad mu kõrva kaikuma need Reggaetoni rütmid baarides, see ookeanimüha Fuerteventural ning ulmelised vaated "Ahvide Planeedilt"...

Täname ka kõiki reisikaaslasi, kes te selle tööreisi nii unustamatuks tegite !